banner54

ABB

05 Ekim 2019 Cumartesi 19:33

Mansur Yavaş Bir vadini daha Gerçekleştirdi

ABB

BUGÜN GEÇTİĞİMİZ ‘BAŞKAN YAVAŞ BİR VAADİNİ DAHA YERİNE GETİRİYOR’ BAŞLIKLI HABERİMİZDE KUTLUDÜĞÜN MAHALLESİ SEHVEN YAZILMIŞTIR. DOĞRUSU ALTINDAĞ OLACAKTIR. DÜZELTİR, ÖZÜR DİLERİZ)

 

BAŞKAN YAVAŞ BİR VAADİNİ DAHA YERİNE GETİRİYOR…

 

-ÖĞRENCİ DOSTU BAŞKENT

 

-BÜYÜKŞEHİR’DEN DAR GELİRLİ ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ

 

-ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI MANSUR YAVAŞ’IN TALİMATIYLA DAR GELİRLİ AİLELERİN ÇOCUKLARINA EĞİTİM DESTEĞİ SAĞLANACAK

 

-İLK ETAPTA PİLOT BÖLGE OLARAK SEÇİLEN ALTINDAĞ’DA YAŞAYAN VE EKONOMİK DURUMU İYİ OLMAYAN BİNLERCE ÇOCUĞUN SERVİS ÜCRETLERİNİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KARŞILAYACAK

 

-BÜYÜKŞEHİR’E AİT TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINI KULLANAN ÖĞRENCİLERE İSE ANKARAKART BAKİYESİ YÜKLENECEK

 

 

(FOTOĞRAFLI)

 

 

         Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Başkent’te okuyan öğrencilere su faturalarından ulaşıma kadar verdiği destek sözlerini birer birer yerine getiriyor.

         Maddi durumu olmayan ailelere sosyal yardımların devam edeceğini açıklayan Başkan Yavaş, kısa süre içinde kart sistemine geçilmesiyle bu ailelerin çocuklarına ulaşım desteği sağlayacaklarını söyledi.

 

ALTINDAĞ BÖLGESİ PİLOT SEÇİLDİ

         Başkan Yavaş, pilot bölge olarak seçtikleri Altındağ’da binlerce çocuğun servis ücretlerini karşılayacaklarını ifade etti.

         Ocak ayından itibaren dağıtılması planlanan yardım kartlarıyla vatandaşların marketten ihtiyaçları doğrultusunda alışveriş yapabileceğini vurgulayan Başkan Yavaş, su parasının ve 52 binişlik otobüs biletinin de bu karta yükleneceğini açıkladı.

ÖĞRENCİLERE ANKARAKART BAKİYESİ DE YÜKLENECEK

         Ankara Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen proje kapsamında bölgede yaşayan dar gelirli ailelerin çocuklarının servis ücretlerinin ödenmesinin dışında toplu taşıma araçlarını kullanan öğrencilere de ANKARAKART bakiyesi yüklenecek.

         Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal yardımlarından yararlanan ailelerin içinde 6 bin 553 öğrencinin otobüs kartı ücretsiz karşılanacak.

banner55

Yorum Gönder

@name x