banner54

BÜYÜKŞEHİR’DEN İNSAN ODAKLI EĞİTİM SEMİNERLERİ…

02 Kasım 2019 Cumartesi 11:03

-BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL HİZMETLER DAİRE BAŞKANLIĞI BÜNYESİNDE HİZMET VEREN GENÇLİK, ÇOCUK VE AİLE DANIŞMANLIK MERKEZİ, ANKARA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ HALK SAĞLIĞI HİZMETLERİ BAŞKANLIĞI İŞ BİRLİĞİNDE AİLE EĞİTİM SEMİNERLERİNE BAŞLADI

BÜYÜKŞEHİR’DEN İNSAN ODAKLI EĞİTİM SEMİNERLERİ…
 Ankara Büyükşehir Belediyesi Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, birey ve ailelere psikolojik destek sağlayarak, sağlıklı birey ve ailelerin oluşumuna katkıda bulunuyor.

         Ailelere, çocuklara, gençlere, yaşlılara ve engellilere yönelik koruyucu, önleyici, geliştirici, danışmanlık, eğitim ve psiko-sosyal destek hizmetlerinin verildiği merkezde, “Aile Eğitim Seminerleri” başladı.

 

HER AY FARKLI SEMİNER

Ailelere ücretsiz olarak rehberlik ve danışmanlık hizmetinin verildiği

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik, Çocuk ve Aile Danışmanlık Merkezi, Ankara İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle sürdürdüğü aile eğitim seminerlerinden ilkini gerçekleştirdi.

         “Psikolojik Dayanıklılık” konusunda verilen eğitim semineri katılımcılarla interaktif şekilde yapılırken, her ay farklı bir konuda ilgili uzmanlar tarafından farklı yaş gruplarına yönelik düzenlenecek.

         Çocuklar, gençler ve yetişkin aile bireylerinin yararlanabileceği seminerler tüm Başkentlilere açık olacak.

 

2019-2020 YILI AİLE EĞİTİM SEMİNER PROGRAMI SAAT 14.30’DA

                                     

8 KASIM: Kadına Yönelik Şiddet

6 ARALIK: İlk Çocukluk Yılları

10 OCAK: Depresyon ve Depresyonla Baş Etme Yolları

14 ŞUBAT: Kanser ve Kanser Taramaları

13 MART: Madde Bağımlılığı

17 NİSAN: Ergen Sorunları ve Ergenlerle Etkili İletişim

8 MAYIS: Gençlerde Teknoloji Bağımlılığının Önlenmesi

5 HAZİRAN: Tütün Kontrolü ve Zararları

10 TEMMUZ: Sağlıklı Beslenme, Obezitenin Önlenmesi ve Fiziksel Aktivite

 

SAĞLIKLI BESLENME YÖNTEMLERİ SEMİNERİ

         Eğitim programlarını çeşitlendiren Büyükşehir Belediyesi Gazi Üniversitesi ile de iş birliği yaparak, Bahçelievler Hanımlar Lokali üyelerine “Besinleri Doğru Pişirme ve Saklama Yöntemleri”konulu seminer verdi.

         Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri tarafından verilen eğitimde, besinlerin vitamin ve mineral değerlerini kaybetmeden nasıl pişirileceği ayrıntılı olarak anlatıldı.

         Sağlıklı beslenme yöntemleri hakkında önemli bilgilerin paylaşıldığı seminere katılan 18-60 yaş arası Hanımlar Lokali üyeleri, sağlıklı ve uzun ömür sürmenin püf noktalarını da öğrendiler.


banner56

Yorum Gönder

@name x