banner43

Ehl-i Beyt kâinatın direkleridir

19 Nisan 2016 Salı 15:28

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, 8. Uluslararası “Tevhid'in Merkezi Ehl-i Beyt Sempozyumu’nda yaptığı konuşmada, “Ehl-i Beyt kâinatın direkleridir. Kim bu direklere sarılırsa hidayettedir” dedi.

Ehl-i Beyt kâinatın direkleridir
 YENİ MESAJ / İSTANBUL

Yeni Mesaj Gazetesi ve İcmal Gençlik tarafından organize edilen 8. Uluslararası “Tevhid'in Merkezi Ehl-i Beyt Sempozyumu” İstanbul'da gerçekleştirildi. Üç oturum halinde yapılan ve yaklaşık 8 saat süren sempozyumun kapanış konuşmasını, kaleme aldığı Ehl-i Beyt külliyatıyla bu alanda söz sahibi olan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş yaptı. Konuşmasına vatandaşların sempozyuma olan yoğun ilgisine teşekkür ederek başlayan Prof. Dr. Haydar Baş, "Kuran-ı Kerim'de Cenabı Hakk'ın (cc) beyan ettiği Ehl-i Beyt, hadisi şeriflerde Peygamber Efendimizin anlattığı Ehl-i Beyt bugün hakikaten layıkıyla dile geldi, izah edildi ve anlatıldı. Esasen bugünkü sempozyum bütün dünya tarafından izlenmesi gereken bir sempozyumdu. Bu değerli bilgileri hiçbir yerde bulamazsınız" dedi.

‘Ehl-i Beyt'e karşı gelenler Haçlı ajanı’

Konuşmasında Haçlı dünyasının İslam'ı yok etme projelerinden çarpıcı örnekler veren BTP Genel Başkanı, "Bu güzel yolu müsteşrikler ve Haçlı dünyası tarih boyu yok etme gayretinde oldular. Bu çabadan hiçbir zaman ayrılmadılar" dedi ve şunları söyledi: "Ehl-i Beyt'e karşı çıkan Müslümanlar da zaman içerisinde bu Haçlı dünyasının sözcülüğünü yapmıştır. Mesela Hindistan'da Ehl-i Beyt'e karşı olan Müslüman görünümlü kişiler, aynı zamanda İngilizlerin de ajanıydı. Türkiye'de bizi tanımayanlar zanneder ki bu insanlara iftira ediyoruz. Elimizde bir çuval dolusu delil var bunu iyi bilin. Biz delilsiz konuşmayız."

İftiracılara Hz. Ebu Bekir cevabı

Haçlı dünyasıyla işbirliği halinde Ehl-i Beyt'e savaş açanların maskelerini düşürdükleri için çeşitli iftiralara maruz kaldıklarını ifade eden BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş şu dikkat çekici açıklamayı yaptı: "Şimdi bu adamlar kalkmışlar 'bu adam Hz. Ebu Bekir ve Hz. Ömer'e dil uzattı' diye bana iftira ediyorlar. Bakın 'Hu Allahümme Salli Ala Muhammed' diye başlayan 'Ebu Bekir, Ömer, Osman...' diye devam eden Salatı Selamımız var. Onları Salatı Selam içine alan Haydar Hoca’dır yahu. Biz bunu bir defalığa mahsus değil her gün okuyoruz. Kendi yazdığım dua kitabımda özel olarak okuduğum duaları okurken başında Hz. Ebu Bekir efendimizin ismini anıyorum. O fitne, o şeytanlık ancak sizin eseriniz olur. O Hz. Ebu Bekir, Peygamber Efendimizin kayınpederi, O Hz. Ömer, Peygamber Efendimizin kayınpederi. Ben sen miyim ki onlara hakaret edeyim."

İngilizlerin sinsi planlarından çarpıcı örnekler

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş konuşmasında İngilizlerin 18. yüzyılda İslam dünyasında yaptığı İslam'ı bozma faaliyetlerinden de çarpıcı örnekler verdi. "İngilizler 18. yüzyılda İslam dünyasında fitneyi başlatmak üzere bilhassa İstanbul, Bursa, Kayseri ve Konya gibi şehirlerdeki medreselere çocuklar gönderiyorlar" diyen Prof. Dr. Haydar Baş şöyle konuştu: "6, 7, 8 yaşındaki bu çocuklar Osmanlı’nın medreselerinde eğitim görmeye başlıyorlar. Bunu Hamper kendi hatıratında anlatıyor, bize ait bir ifade değil. Bunlar bu medreselerde yetişiyorlar ve İslami ilimleri öğrendikten sonra İngiltere'ye dönüyorlar." "Bu insanlar İngiliz Sömürge Bakanlığı'nın talimatıyla İslam dünyasına gönderiliyorlar" diyen BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, İngiliz sömürge bakanlığının sinsi planlarından çarpıcı örnekler verdi. 
İşte madde madde İngilizlerin Müslümanları İslam'dan uzaklaştırma projesi:
1- Sünni ve Şii düşmanlığı türetip Müslümanları savaştırmak.
2- Müslümanları cahil bırakmak her türlü eğitim ve öğretim merkezli kurumların önünü kesmek.
3- Tembelliği teşvik etmek, çalışkanlığa mani olmak üzere bir düşünce geliştirmek.
4- ‘Sultan, Allah'ın yeryüzündeki gölgesidir’ gibi hadislerden yararlanarak zorba, zalim ve kendini düşünen hükümdarların hâkimiyetini ispat etmek.
5- İçki, kumar, fesat ve fuhuş yaymak ve domuz eti yemeyi teşvik etmek. Bu size bir şey hatırlattı mı? Şeriatı getireceğiz diyenlerin yaptıklarını hatırlatmadı mı? 
6- Din âlimleri ile halk arasındaki karşılıklı saygı ve sevgi ilişkilerin bozmak.
7- Din âlimlerine iftira etmek, din âlimleri arasına İngiliz Sömürgeler Bakanlığı memurlarını din âlimi kisvesiyle sokmak. Bugün var mı bunlardan? Var. 
8- Müslümanları, "Peygamberin dinden maksadı yalnız İslam dini değildir" düşüncesine inandırmak. Bugün bu var mı? Var. 
9- Kilise yapılması için zemin oluşturmak ve bunları açmak.
10- Müslümanları ibadetlerinden alı koymak. Özellikle de Allah'ın kullarının ibadetine ihtiyacı yoktur düşüncesini yaymak. Evet, Allah'ın kimsenin ibadetine ihtiyacı yok ama senin Allah'a kul olmaya ihtiyacın var. Kul olduğun için ibadet ediyorsun.
11-Ailelere nüfuz ederek baba evlat ilişkileri sömürü kültürünün etkisinde kalacak şekilde düzenlenerek çocukları ve gençleri büyüklerin nasihatlerini dinlememe noktasına getirmek.
12 - Müslüman kadınların tesettürden vazgeçmeleri için olağanüstü bir çaba sarf etmek.
13- Müslümanların mübarek ve mukaddes yerlerini ziyaret etmeklerini engellemek. Mesela türbeleri ziyaret etmenin bidat olduğunu ortaya koymak.
14- İmam Hüseyin'e matem tutulan medrese veya merkezleri ortadan kaldırmak.
15 - Evlenme işleri mümkün olduğunca zorlaştırılmalı.
16- İslam öğretilerinin evrensel olduğu kesinlikle reddedilmeli.
17- İslam ülkelerinin bazı arazi ve tesislerini gayrimüslimlere tahsis etmelerini teşvik etmeliyiz. Bugün yabancılara toprak satıyorlar, ev satıyorlar. Demek ki bu yeni değil. 18. yüzyılda İngiliz Sömürge Bakanlığı’nın aldığı kararmış. Efendim ne var bunda toprağı, evi, binayı alıp götürüyorlar mı diyorlar. Demek ki bu bir Haçlı projesidir.
18- Güçlü Osmanlı ve İran yönetimlerini parçalayarak küçük yerel yönetimler icat etmek.

‘Dün İngilizler bugün Amerikalılar’

"İngilizler bu tip çalışmalarla birlikte maalesef İslam dünyasında çok ciddi bir yara açtılar ve Ehl-i Beyt ile ilk savaşı yapanlar onların etkisinde kalan insanlar oldu" diyen Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "Şimdi günümüze geliyoruz. Günümüzde de bunlarla bir savaş var. Bu da ABD'ye ait bir savaş. Amerikalılar da aynen İngilizlerin yaptığı gibi İslam’la uğraştı ama adına ‘Arap Baharı’ dedi, ‘ılımlı İslam’ dedi, ‘Dinlerarası Diyalog’ dedi, ‘Medeniyetler arası diyalog’ dedi. Küresel sermayenin hâkimiyetini dünyaya biz yayacağız milletin karnı doyacak dedi. Bu etkileşimle Irak, Afganistan, Suriye ve Tunus... 22 İslam ülkesi harabeye döndü. Biz Ehl-i Beyt çalışmalarıyla birlikte bu canavarların karşısında durmak ve milletimize bu hakikatleri anlatmaya karar verdik ama ne hikmet ise bunlarla beraber hareket eden arkadaşlar baş tacı yapılıyor, bunların hainliklerini ortaya koyan bizleri itiyorlar" şeklinde konuştu. 

‘Hz. Ali ayetle imam tayin edildi’

Konuşmasında Hz. Ali'nin halifeliği üzerine de açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, Veda Haccı dönüşü Ğadir-i Hum mevkiinde nazil olan Maide Suresi'nin 67. ayetiyle Ali'nin imametinin ilan edildiğini ifade etti. Prof. Dr. Haydar Baş, şu ifadeleri kullandı: "222 Sünni âlim, ‘İmam Ali, Peygamberden sonra velayet yolunu açan insandır’ diyor. İslam'da iki tane yol vardır. Bunlardan bir tanesi nübüvvet diğeri de velayet yoludur. Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed’in (SAV) vefatıyla nübüvvet yolu kapanmış ve velayet yolu başlamıştır. Velayet yolunun başı da sonu da İmam Ali'ye aittir. 222 ehlisünnet âliminin eserinde Maide Suresi'nin 67. ayetinin Hz. Ali'nin imametiyle alakalı olduğu ifade ediliyor. Bunun inkârı alsa inkârı mümkün değildir."

Büyük mükafatın adresi

Prof. Dr. Haydar Baş, Yüce Allah Tathir ayetinde ‘Ancak ve ancak siz Ehl-i Beyt'ten her türlü pisliği gidermek ve sizi tertemiz yapmak ister" buyurduğunu hatırlatarak, şunları söyledi: “Ehl-i Beyt kim? Hz. Peygamber, Hz. Fatıma, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin. Bu 5 kişidir. Yine Mevedded ayetinde, ‘De ki; Ben bu Peygamberliğimi tebliğe karşılık sizden yakınlarıma sevgiden başka hiçbir ücret istemiyorum’ buyruluyor. Sevgili arkadaşlar, Ehl-i Beyt kâinatın direkleridir. Kim bu direklere sarılırsa hidayettedir. Zaten Allah Resulü; ‘size iki şey bırakıyorum bir Allah'ın kitabı Kuran diğeri Ehl-i Beyt'in, Itretimdir’ diyor. Ehl-i Beyt'i gemisi Nuh'un gemisi gibidir. Buna binen hidayettedir binmeyen helak olur diyor. Allah bu gemiye binmeyi nasip eylesin. Ben bindiğim zannındayım, benimle olanlar da bu gemidedir. Bu geminin sahibi İmam Ali'nin türbedarı bu müjdeyi bana geçen yıl verdi. Geldi, 'ben 30 yıldan beri İmam Ali'nin türbedarıyım. İmam Ali rüyamda 3 defa beni ikaz etti, git de ki; 'Benim elim Haydar evladımın elinin üzerindedir. Sizin de bu toplantılara iştirak etmenizden dolayı, gönülden inananların tamamı, hem peygamberin hem Hz. Fatıma'nın, hem İmam Ali'nin, hem İmam Hasan ve Hüseyin Efendilerimizin şefaatine mazhar oldunuz. Bundan kuşkunuz olmasın."

‘Dön yanlış yoldasın’

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasını şu tarihi sözlerle noktaladı: "Beni dinlediniz gittiniz, batılla beraber oldunuz. Şimdi var mısınız yaptığınız yanlışların kefaretini ödemeye. Bu adamlara sille vurmaya var mısınız? Yaptıklarının hesabını sormaya var mısınız? Az evvel ABD'nin yaptıklarını anlattım. Ilımlı İslam'ı bu adamlar gündem etti, Büyük Ortadoğu Projesi’ni, Arap Baharı'nı bu adamlar icat etti. Bu kadar Müslüman’ı bunlar helak etti ve Türkiye'deki insan 'ben bunun eş başkanıyım' diyor. Senin ben iman ehli olduğuna bir gün umreye giderken şahit oldum. Dön yanlış yoldasın. Ben eş başkanım dediğin zaman ilk defa ikazı yapan bu fakir olmuştur. Sevgili dostum, kardeşim o yollardan sana fayda yok. İman ehlisin ama sen de kim oluyorsun dersen onu da sen bilirsin."
banner42

Yorum Gönder

@name x