banner54

İsrail ile yapılan anlaşmalar neden feshedilmiyor

22 Temmuz 2014 Salı 05:05

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İsrail ile yapılan istihbarat, askeri eğitim, ticaret gibi anlaşmaların yürürlükte olduğuna dikaktleri çekerek, “Eğer Erdoğan İsrail’in karşısında bir kişi olsaydı, bu anlaşmaların tamamını fesh

İsrail ile yapılan anlaşmalar neden feshedilmiyor

RECEP BAHAR YENİMESAJ/KOZAKLI 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Kozaklı’da düzenlenen İcmal Gençliği Kampı’nın kapanışında 10 bini aşkın gence hitaben yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun desteklenmesi gerektiğini söyledi. 
Cumhurbaşkanlığı adayları içinde üniter yapıyı savunan tek adayın Ekmeleddin İhsanoğlu olduğuna işaret eden Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: “Yurtdışında ülkemizi senelerce temsil etmiştir. Alnının akıyla vazifesini yapmış, her iktidar döneminde hükümetlerden tebrik almıştır. Demirel, Erbakan, Yılmaz ve Ecevit dönemlerinde de çalışan bir hariciyecidir. Herkes onu tebrik ederek, ‘Türkiye’yi mükemmel temsil ettin’ demiştir. Onun Türk milletinin adayı Sayın Ekmeleddin beydir. Onu desteklemeye var mısınız? Ona başarılar diliyoruz.” 

Üniter yapı bozulursa, Türkiye paramparça olur

Bazı kesimlerin kendilerine “Hocam siz neden hep üniter yapıdan çokça bahsediyorsunuz? Niye federatif yapıyı kabul etmiyorsunuz? Lazistan, Kürdistan, Çerkezistan vesaire olsun...” dediğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Bunlardan bir federatif devlet ortaya çıksın, başkanlık sistemi olsun, diyorlar... Bizim horozlar başkalarının horozlarına benzemez. Lazistan diye devlet kurulursa, o kimseyi tanımaz. Kürdistan da, Çerkezistan da kimseyi tanımaz. O zaman federasyon kuracağız derken, Türkiye’yi cehenneme çeviririz. Devletlerin nihai gayesi üniter olmaktır. Bize üniter yapı emanet edildi. Türkiye’de bütün vatandaşlar eşittir ve kimseye imtiyaz tanınamaz. Üniter yapının getirdiği adalet, demokrasi ve insan hakları budur. Bunu federatif yapıda bulamazsınız çünkü kuvvetler ayrılığı ilkesi suya düşer.”

Erdoğan İsrail ile yapılan anlaşmaları feshetsin

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, İsrail’in birtakım olayları bahane ederek dört koldan Gazze’ye saldırdığına, binlerce insanı mağdur ettiğine, yüzlerce sivili şehit ettiğine işaret ederek, şunları söyledi: “İktidar diyor ki, ‘Biz İsrail’i kınıyoruz, İsrail’in yaptıkları insanlığa sığmaz’. Milletvekilleri İsrail Büyükelçiliği’ne doğru yürümüşler. Şimdi gel seninle tek tek hesaplaşalım: 
1) Su anlaşmasını kim yaptı? Sayın Necmettin Erbakan... Ben bunu eleştirdiğim zaman, Erbakan’ın talebeleri ‘Hocayı niye eleştiriyorsun’ dediler. Tamam bu yanlışsa, bunu göstermemiz lazım. 
2) Ticaret Anlaşması... İsrail bunu da Sayın Erbakan ile yaptı. 
3) Askeri Eğitim Anlaşması... İsrail bunu da Sayın Erbakan ile yaptı. Bu anlaşmayla İsrail, şu anda Gazze’ye bomba atan pilotlarını Türkiye semalarında eğitti, yetiştirdi. 
Sayın Tayyip Bey İsrail’e karşı... O zaman İsrail’e ‘sen insan haklarına ve demokrasiye aykırı davranıyorsun’ de ve bu anlaşmaları iptal et! Senelerden beri hep böyle diyor ama bildiğini okuyor. Mavi Marmara gemisinde o kadar kardeşimizi şehit ettiler, İsrail’in yanına kar kaldı. Hani iktidar o insanların intikamını alacaktı, alabildi mi? İsrail’in karşısında ‘hazır ol’ vaziyeti alıyor ama milletin huzuruna çıktığında ise ‘one minute’ hikâyesi çekiyor. Yani sizi ve bizi bir cümleyle avutuyorlar. Bizim bu konuşmamız Tel Aviv’e kadar gidiyor ve bizi oradan dinliyorlar. İstihbarat Anlaşması’na göre ‘Türkiye ilk bilgileri MOSSAD’a veriyor’. Bu anlaşmayı kiminle yaptı? Her gün İsrail’e ve Yahudi’ye küfreden Erbakan ile yaptı. Bugün de bunu hayata Tayyip bey hayata geçiriyor. Eğer Erdoğan İsrail’in karşısında bir kişi olsaydı, bu anlaşmaların tamamını feshetmez miydi? Dahası Cesaret Madalyası’nı Başbakan kimden aldı? İsrail’den aldı... Dolayısıyla ben Sayın Başbakan’ın ayıkacağını, doğruyu göreceğini, bir politika gereği bunu yaptığını zannediyorum. İnandığı için bunu yaptığını zannetmiyorum. Ayıkırsa, hem bütün milleti ve Türkiye’yi mamur eder, hem de kendini Türk milleti adına yeniden kazanmış olur.”

Bunların neresi kötü?

Bazılarının ‘Haydar Hoca tehlikeli adam’ dediğini hatırlatan Prof. Dr. Haydar Baş, şöyle devam etti: “Ne yapıyor Haydar Hoca... Tehlikesi ne? Haydar Hoca, ‘Ey millet vatanımızı sevelim, bölünmesine asla müsaade etmeyelim’, ‘Ey Türk Milleti! Devletimizin etrafında bir ve beraber olalım’, ‘Devletimizi dimdik ayakta tutalım’, ‘Ey Millet! Bizim Allah’ımız bir, onu tanıyalım ve ona kul olalım. Muhammed Mustafa’nın yolundan gidelim’, ‘Türkiye Cumhuriyet’ini kuran, ‘Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyen Mustafa Kemal’in etrafında  bütünleşelim’ demiyor mu? Bunların neresi kötü?”

Sakalla, cübbeyle haç örtülüyor

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, son zamanlarda El-Kaide, İŞID, El Nusra gibi birtakım akımların icat edildiğine dikkatleri çekerek, şöyle konuştu: “Bunlar Sünniymiş, Nakşiymiş? Seni kurban kestim İslam’ın mezhebine, tarikatına...  Seni Ecnebi kılıklı ve karakterli Hıristiyan! Kime yutturuyorsun? Sakalla, cübbeyle haçını örtecek... Senin kalbinde de, boynunda da haç var... Onu ben gördüm, şimdi aldım çıkarıyorum. Bunlar Hıristiyanların uşaklarıdır, Anadolu’yu bölmek isteyen hainlerdir.  Güneydoğuyu ve İslam dünyasını parçalamak isteyen canilerdir. Ama Hocam Nakşilerin içinde tertemiz Müslümanlar, Ehl-i Beyt’i seven insanlar, o sütten gelenler var. Onlar bizim başımızın tacı. Biz şimdi orasını yıkmaya çalışan fitneleri ayıklamaya çalışıyoruz. Onların içinde bunlar kaldığı müddetçe, orayı cehennem çukuruna çevirirler. IŞİD, İsrail’le işbirliği yapmış bir ajan grubu... Sakin bunlara Müslüman demeyin... Bunlar Sünnileri ilzam etmek için kurulmuş eşkıya çetesidir. Bunlar ABD ile İsrail’in bedava kullandığı askerlerdir. Güya iktidar İŞID’a karşı. Onu hiç eleştirdiğini gördünüz mü? İktidar Suriye’ye silah gönderiyordu. Esad’a bu silahları göndermediğine göre kime gönderdi? Esad ile savaşanlara gönderdi ve bunlardan birisi de İŞID denilen harekettir.” 

Birliğin harcı

BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, Türkmenlerin Hacı Bektaşi Veli mayasıyla Anadolu yaylasını İslam’la şereflendirmiş bir kavim olduğuna işaret ederek, “Hacı Bektaş, Anadolu’da bulunan etnik ve dini gruplara İslam mayasını çalıyor, onları İslam medeniyeti yoğuruyor, İslam fırınında pişiriyor ve fırından çıkan ekmeğin adı Müslüman-Türk oluyor. Onun için bu yaylada yaşayan hangi etnik gruptan olursa olsun Müslüman-Türk’tür. Onun için Anadolu’da ayrımcılık yaparak ülkemi bölmek isteyenler, iyi bilsinler ki bunda muvaffak olamayacaklar. Bu bir iman ve aşk ile yoğrulmuş medeniyet mayasıdır. Hiçbir güç bunu bölmeye muktedir değildir. ‘Ben Türkiye’nin bölünmesinin önüne Ahmet Türk ile geçeceğim’ dediğim zaman zannettiler ki Haydar Hoca bu işin tiyatrosunu yapıyor. Ahmet Türk de benim gibi Türkoğlu Türk... Soy ismi Türk yahu? Ama Hocam, bunun aslı Kürt... ‘Lailahe İllallah, Muhammed Resulullah’ diyen Anadolu yaylasındaki Hacı Bektaş’ın evlatları tamamı Türkoğlu Türk’tür. Açılım adı altında bu ülkeyi bölmek isteyenler, zannetmesin ki bu dünya bunlara kalacak. Ellerini kollarını sallayarak gezmelerine bakmayın. Sonunda iflas etmiş tüccar gibi mahvolup gideceklerdir.” 

banner55

Yorum Gönder

@name x