banner43

Büyük İsrail için Haçlı ittifakı!

12 Haziran 2016 Pazar 04:24

ABD’den sonra Fransa’nın da terör örgütü PKK uzantısı YPG-PYD ile birlikte Menbic operasyonuna katıldığı ortaya çıktı. Daha önce de Almanya, İngiltere ve İtalya gibi ülkelerin verdiği destekler gün yüzüne çıkmıştı. Gelişmeler, bölgede büyük İsrail’i kurmak için Haçlı ittifakının kurulduğunu gösteriyor

Büyük İsrail için Haçlı ittifakı!
 HABER MERKEZİ
Haçlı dünya Yahudilerin Arz-ı Mev'ud hayalini gerçekleştirmek için var güçleriyle mücadele ediyor. Bu hayal kısa adı BOP olan Büyük Ortadoğu Projesi'nin bel kemiğini oluşturan Büyük İsrail devletinin kurulmasıyla gerçekleşmiş olacak. Bu kapsamda Suriye en önemli oyun sahası. Ülkenin kuzeyinde tıpkı Irak'ın kuzeyinde olduğu gibi bir özerk bölge oluşturma çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda sözde stratejik ortağımız ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG-PYD ile ortak operasyonu sürüyor. Türkiye'nin tepkisine rağmen Menbic'e PKK uzantısıyla birlikte operasyon yapan ABD'nin amacı Rakka bölgesini IŞİD'den temizleyerek PYD'ye teslim etmek. Türkiye'nin kırmızı çizgisi ise PYD'nin Fırat Nehri'nin batısına geçmemesi. Ankara PYD ile ortak operasyon yapmayın çağrısını dinletemediği ABD'den bu konuda da destek istiyor. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, TRT'de katıldığı programda "ABD de bu konuda garanti verdi, eğer sözünde durursa garanti verdi" şeklinde konuşmuştu.

Fransa da PYD’yi destekliyor

ABD terör örgütü YPG-PYD ile ortak hareket ederken Fransa'nın da aynı misyonla uzun süredir bölgede olduğu ortaya çıktı. ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyona hava desteği veren Fransa Suriye’ye asker gönderdi. Fransız Savunma Bakanlığı’ndan bir yetkili, Fransa Özel Güçleri’nin YPG öncülüğündeki Suriye Demokratik Güçleri’ne danışmanlık desteği vermek üzere Menbic bölgesine konuşlandırıldığını açıkladı. “Menbic operasyonun aralarında Fransa’nın da olduğu bazı ülkeler tarafından desteklendiği açık. Bu destek alışılagelmiş şekilde danışmanlık desteği” diyen Fransız yetkili, detaylı bilgi vermekten kaçındı. Fransa Savunma Bakanı Drian, Fransız askerlerinin Menbic operasyonuna yardım ettiğini söylemişti. Le Drian, “Cephane, hava mevcudiyeti ve danışmanlık doğrultusuyla destek sağlıyoruz” demişti.

Bize soykırımcı diyen Almanya İncirlik’te

Türkiye'nin üsleri ve limanları ABD'den sonra bu ülkenin Avrupalı müttefiklerine de açıldı. Almanya, İngiltere, Fransa ve Danimarka Suriye'ye operasyon bahanesiyle Türkiye'ye ve bölgeye asker konuşlandırma kararı almıştı. Almanya Parlamentosu Aralık ayında Suriye'de IŞİD'le mücadele için bölgeye askeri misyon gönderilmesini kabul etti. Almanların merkez üssü ise İncirlik oldu. Almanya AKP hükümeti ile yaptığı görüşmeler neticesinde İncirlik'e 6 Tornado tipi askeri keşif uçağı gönderdi.

AKP’den çok kritik izinler gelmişti

AKP hükümeti Fransa'ya da kısa bir süre önce Türk hava sahasını ve İncirlik Üssü’nü kullanma izni verdi. Fransa ayrıca Mersin Taşucu Limanı'na uçak gemisi Charles De Gaulle'ü de konuşlandırma hakkı elde etti. Danimarka da Akdeniz'e Taktik Komuta Gemisi gönderme kararı alırken en dikkat çekici adımlardan birini de İngiltere attı. İngiltere Parlamentosu'nda koalisyonun Suriye'de yürüttüğü hava operasyonlarına Birleşik Krallık'ın da katılmasına izin veren tezkere kabul edildi. Parlamentosundan yetki alan İngiltere hükümeti İncirlik başta olmak üzere Türkiye'nin diğer üslerine savaş uçağı gönderebilecek. ABD'de de Türkiye'den İncirlik'in yanı sıra Diyarbakır, Malatya ve Batman üsleri dahil olmak üzere tüm üsleri kullanma izni almıştı. ABD ayrıca yapılan anlaşma kapsamında Türkiye'nin üslerini istediği üçüncü ülkelere açma hakkına da sahip.
Anahtar Kelimeler Büyük İsrail Için
banner42

Yorum Gönder

@name x