banner12

Öğretmen milletin her şeyidir

27 Kasım 2013 Çarşamba 13:24

İstanbul Özel Başarılı Koleji öğretmen ve öğrencilerinin Öğretmenler Günü münasebetiyle ziyaret ettikleri Prof. Dr. Haydar Baş, sağlam bir milletin olabilmesi için sağlam bir eğitim kadrosunun olması gerektiğini belirtti

Öğretmen milletin her şeyidir
BAYRAM COŞKUN / İSTANBUL

İstanbul Özel Başarılı Koleji öğretmen ve öğrencileri öğretmenler günü münasebetiyle kurucuları olan Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş’ı ziyaret etti. Başarılı Koleji heyetini kabul eden Haydar Baş, kendisinin de uzun yıllar öğretmenlik yaptığını söyledi. BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş, “7 yıldan fazla bir süre lise, İmam Hatip Okulu ve Ticaret lisesi olmak üzere vazife yaptım. 13 seneyi aşkın da Bakü Devlet Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak, şarkiyat profesörü sıfatı ile vazife yaptım” dedi.

Sağlam eğitim kadrosu sağlam millet demektir

“Öğretmenin kazancı insandır” diyen Prof. Dr. Haydar Baş  şöyle devam etti: “Eminim ki sizin hayatınızda birinci derecede saygı, sevgi, muhabbet beslediğiniz öğretmenlerinizdir. İşte bu öğretmenlerin de kazancı insan. Her meslek sahibi servet kazanır, para kazanır öğretmen de insan kazanır. Kazandığı insanlar milletinin yönetimine, hukukuna yani adaletine, ziraatine, mühendisliğine, sağlık hizmetlerine kısaca toplumda ne kadar kurum ve kuruluş var bütün bunlara insan yetiştirir. Öğretmen toplumun herşeyi hatta milletin herşeyi. Ortada sağlam bir millet varsa demek ki çok sağlam bir eğitim öğretim kadrosu var. Milletler üzerinde, insanlar üzerinde bu derece etkisi olan öğretmenlerimizin gününü kutluyoruz. Allah mübarek etsin, Allah tekrar tekrar bu güzel günleri bize nasip etsin.”

“Vatan sevgisini sizden öğrendik”

Eğitimci Sabiha Karamustafa ise BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Baş’a eğitime katkılarından dolayı teşekkür etti. Karamustafa, “Ülkenin değerlerine sahip çıkmayı, ülkenin kimliğine bürünmeyi sizden öğrendik, bu anlamda gerçekten şanslıyız. Milli Eğitimin bir misyonu, vizyonu var ama bizim kurumlarımız farklı; bayrak sevgisi, yaradana olan sevgimiz, vatan sevgisi... Milleti sevmeyi biz sizin sayenizde öğrendik ve bu öğrendiklerimizi de kurumlarımızda öğrencilerimize aktarmaya çalışıyoruz. İnşallah Allah mahçup etmeyecek bizi, size de mahçup olmayacağız” dedi.

Anahtar Kelimeler Öğretmenler
banner55

Yorum Gönder

@name x