banner12

Acı haber Şırnak ve Silvan’dan geldi

14 Eylül 2015 Pazartesi 01:14

Şırnak-Uludere karayolundaki yol kontrol noktasında bulunan polis ekibine terör örgütü PKK mensuplarınca bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Olayda 2 polis memurumuzu kaybettik. Silvan’da da bir polis memurumuz PKK tarafından katl

Acı haber Şırnak ve Silvan’dan geldi
HABER MERKEZİ
Şırnak'ta uygulama yapan polis ekibine teröristlerce bomba yüklü araç ve uzun namlulu silahla saldırı düzenlendi. Olayda 2 polis memuru şehit oldu, 5 polis memuru yaralandı. Şırnak-Uludere karayolunun 2'nci kilometresinde da uygulama yapan polis ekibine saat 05.30 sıralarında terör örgütü PKK mensupları bomba yüklü araçla saldırı yaptı. Teröristler, bombalı saldırının ardından uzun namlulu silahlarla ateş açarken, güvelik güçleri anında karşılık verdi.

6 terörist öldürüldü
Saldırının ardından kaçan teröristlerin yakalanması için hava destekli operasyon başlatıldı. 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan kalkan Kobra helikopterleri teröristlerin kaçış güzergâhını ateş altına aldı. Operasyonda 6 terörist etkisiz hale getirildi.
Şırnak'taki hain saldırıda Rahmet-i Rahman'a kavuşan polis memuru Şahin Altmış'ın (45) memleketi Malatya'daki ağabeyinin evine acı haber tez ulaştı. Şahin Altmış'ın Yeşilyurt ilçesi Koyunoğlu Mahallesi Hacıevliya Sokak'taki bir apartmanda oturan ağabeyi Nurettin Altmış ve babası Mustafa Altmış'a acı haber verildi. Ambulansın hazır bekletildiği sokakta belediye ekipleri taziye çadırı kurdu. Malatya Valisi Süleyman Kamçı ve İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal da şehidin ağabeyinin evine gelerek taziyelerini bildirdi. 3 çocuk babası Altmış'ın eşi Özlem Altmış ve çocuklarının Adana'dan Malatya'ya gelmek üzere yola çıktığı, Şahin Altmış'ın bir yıl önce Şırnak'a tayin edildiği kaydedildi.

Trabzon da hüzne büründü
Şırnak'ta şehit olan polis memuru Soner Yıldırım'ın Trabzon'daki baba evinde yas var. Trabzon'un Tonya ilçesi nüfusuna kayıtlı polis memuru Soner Yıldırım'ın, Trabzon kent merkezinde bulunan Soğuksu Mahallesi'nde oturan yakınlarına acı haber ulaştı. 2011 yılında polis olan Yıldırım'ın, mezun olduktan sonra Zonguldak'ta göreve başladığı ve Mayıs 2015'ten itibaren de Şırnak Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünde görev yaptığı öğrenildi.

69 günlük bilanço ürkütüyor
Yeni Mesaj Gazetesi Haber Merkezi'nin derlediği bilgiye göre terör örgütü PKK'nın yeniden şiddet eylemlerine başladığı 7 Temmuz'dan 13 Eylül akşam saatlerine kadar terör saldırılarında 118 güvenlik görevlisi (asker, polis ve korucu) şehit edildi, biri İran uyruklu 27 kişi hayatını kaybetti, 3'ü İran uyruklu 337 kişi yaralandı. Teröristlerce çoğunluğu ‘tır’lardan oluşan 269 araç ateşe verildi. Bu süreçteki çatışmalarda 120 terörist etkisiz hale getirildi; 18'i yaralı 40 terörist yakalandı. Büyük bölümü PKK ve gençlik yapılanması YDG-H'ye olmak üzere, terör örgütlerine yönelik pek çok ilde 24 Temmuz'dan bu yana gerçekleştirilen operasyonlarda, 2 bin 381 kişi gözaltına alındı, bunlardan 664'ü tutuklandı. Güvenlik güçlerinin 22 Temmuz'dan bu yana terör örgütü PKK'ya yönelik yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirdiği operasyonlarda bin 183 terörist etkisiz hale getirildi. Hava operasyonlarının yanı sıra güvenlik güçleri, tank ve top atışlarıyla da terör örgütü mensuplarına büyük zayiat verdirdi.

Bir acı haber de Silvan’dan
Silvan ilçesinde polis ekibine yapılan roketatarlı saldırıda bir polis memuru şehit oldu, bir polis memuru yaralandı. Mescit Mahallesi'nde terör örgütü PKK mensuplarınca açılan cadde ve sokaklarda kazılan hendekleri iş makinesiyle kapatmaya çalışan polis ekibine roketatarlı saldırı gerçekleştirildi. Olayda iş makinesini kullanan polis memuru şehit oldu, bir polis memuru da yaralandı. Olaydan sonra Silvan ilçesinde 3 mahallede ilan edilen sokağa çıkma yasağının ilçe genelinde uygulanması kararlaştırıldı. Polis araçlarından yapılan anonslarda, vatandaşın güvenliği için ilçe genelinde alınan sokağa çıkma yasağı kararına uyulması istendi. Hakkâri'nin Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'nın gençlik yapılanması YDG-H tarafından kazılan hendekler, güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonla kapatıldı, barikatlar kaldırıldı.

Anahtar Kelimeler Acı Haber
banner55

Yorum Gönder

@name x