banner12

AFGANİSTAN'DA ŞEHİT OLAN BİNBAŞI ORDULU

16 Mart 2012 Cuma 15:02

Ordu 16 Mart 2012 Cuma 14:04:20 - AFGANİSTAN'DA ŞEHİT OLAN BİNBAŞI ORDULU - ACI HABER İL JANDARMA KOMUTANI VE KAYMAKAM TARAFINDAN AİLESİNE VERİLDİ - OĞULLARININ ŞEHİT OLDUĞU HABERİNİ ALAN AİLE SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ MUHSİN YILMAZ ORDU (İHA) - Afganistan'da düşen askeri helikopterde şehit düşen 12 Türk askerinden biri olan binbaşının Ordulu Şükür Bağdatlı (41) olduğu ortaya çıktı. Binbaşının şehit olduğu haberi, Ordu'nun Fatsa ilçesindeki ailesine İl Jandarma Komutanı ve Fatsa Kaymakamı tarafından verildi. Afganistan'ın başkenti Kabil'e 1.5 saat uzaklıktaki Bagrami kasabasında bir Türk askeri helikopterinin düşmesi sonucu 12 Türk askeri şehit oldu. Şehit olan

AFGANİSTAN'DA ŞEHİT OLAN BİNBAŞI ORDULU
 Ordu 16 Mart 2012 Cuma 14:04:20


- AFGANİSTAN'DA ŞEHİT OLAN BİNBAŞI ORDULU 
- ACI HABER İL JANDARMA KOMUTANI VE KAYMAKAM TARAFINDAN AİLESİNE VERİLDİ 
- OĞULLARININ ŞEHİT OLDUĞU HABERİNİ ALAN AİLE SİNİR KRİZLERİ GEÇİRDİ MUHSİN YILMAZ 
ORDU (İHA) - Afganistan'da düşen askeri helikopterde şehit düşen 12 Türk askerinden biri olan binbaşının Ordulu Şükür Bağdatlı (41) olduğu ortaya çıktı. Binbaşının şehit olduğu haberi, Ordu'nun Fatsa ilçesindeki ailesine İl Jandarma Komutanı ve Fatsa Kaymakamı tarafından verildi. 
Afganistan'ın başkenti Kabil'e 1.5 saat uzaklıktaki Bagrami kasabasında bir Türk askeri helikopterinin düşmesi sonucu 12 Türk askeri şehit oldu. Şehit olan askerlerden birinin Ordulu Binbaşı Şükür Bağdatlı olduğu ortaya çıktı. 
İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, askeri yetkililer ve 112 Acil ekipleri, acı haberi vermek için binbaşının Fatsa'nın Bolaman beldesi, Gölbaşı Mahallesi'ndeki baba evine gitti. Araçları evlerinin önünde gören şehidin annesi Emine Bağdatlı ve kız kardeşi Şeker Bağdatlı, durumu anladı. Bir anda gözyaşlarına boğularak yere yıkılan anne ve kıza 112 ekipleri müdahale etti. 
Cuma namazına giden baba Şükrü Bağdatlı'ya ise eve geldiğinde oğlunun şehit olduğu haberi verildi. Tansiyon hastası olan babaya sağlık ekipleri müdahale ederek tansiyonunu ölçtü. İl Jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey ve Fatsa Kaymakamı Bekir Atmaca, aileye baş sağlığı dilerek teskin etmeye çalıştı. 
Kaymakamı Bekir Atmaca yaptığı açıklamada, "1 saat önce olaydan haberdar olduk. Büyük üzüntü duyduk. Sağlık ekipleri ile gelerek aileye acı haberi verdik. Cenazenin ne zaman geleceğinden bilgimiz yok" dedi. 
Binbaşı Şükür Bağdatlı'nın 1 çocuk babası olduğu ve eşinin Fransa'da bulunduğu öğrenildi. 
(MY-SLH-Y)
16.03.2012 13:52:56 TSI
banner55

Yorum Gönder

@name x