banner43

Birlik gelir terör gider

25 Nisan 2016 Pazartesi 01:01

Bursa’da partisinin il kongresine onur konuğu olarak katılan ve konuşmasında, “Terörü bitirmenin yolu birlikten, beraberlikten geçer” diyen Prof. Dr. Baş, “Güneydoğu insanını kazanmadıktan sonra bu terör devam eder ve Türkiye bölünür. Zifiri karanlık öyle bir karanlığa döner ki orada güneş yüzü göremezsin” dedi

Birlik gelir terör gider
YENİ MESAJ / BURSA
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş Bursa'da partisinin il kongresine katıldı. Ali Garaçoğlu'nun İl Başkanı seçildiği kongrede konuşan BTP Genel Başkanı Ortadoğu’daki kaosu ve Türkiye’nin Güneydoğu bölgesinde yaşananları değerlendirdi. Ortadoğu'daki IŞİD terörüne dikkat çeken Prof. Dr. Haydar Baş, "Ortadoğu'da bir teşkilat ürettiler. Adı IŞİD. O da sözde insanları irşat, ikaz ediyor, sokak ortasında kafa kesiyor. İslam bu mu? Bu Müslümanlık mı? Değil. Bunlarda İslam’ın nezaketi yok. Bu kadar kabalığın olması mümkün değil" dedi.

Ortak payda Ehl-i Beyt

Konuşmasında "Peki Ortadoğu nasıl düzelir" sorusunu soran BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, "çare Ehl-i Beyt ortak paydasında buluşmaktır" dedi. BTP lideri şunları söyledi: "Ben yıllardır bir tez üzerinde duruyorum. Bunun adı ne? Ehl-i Beyt! Ehl-i Beyt, Peygamber Efendimiz (sav) başta olmak üzere O’nun aile efradıdır. Hz. Fatıma, Hz. Ali, Hz. Hasan ve Hz. Hüseyin Efendilerimizden meydana gelmiş 5 kişilik bir grubun adıdır. Allah bu insanlar için 'tertemiz' diyor. Hiçbir lekesi olmayan insan kimdir derseler vallahi de Ehl-i Beyt, billahi de Ehl-i Beyt. Ortadoğu, İslam paydasında bir araya gelmeli. Bu payda, Meşrebi Sufiye'nin de içinde olduğu İslam'ın merkezindeki Ehl-i Beyt'tir. İran'ı, Irak'ı, Suriye'yi, Libya'yı, körfez ülkelerini ve diğer İslam ülkelerinin hepsini Ehl-i Beyt ortak paydasında bir araya getirebilirsiniz, ama bunu yapacak da bir el, bir usta lazım. Dua edersek Allah da bize bu eli, ustayı nasip eder. Şimdi bir Ortadoğu'da huzuru, barışı, kardeşliği, kalkınmayı istiyor muyuz? İstiyorsak o zaman Ehl-i Beyt'e dönmemiz şart, Haydar Hoca ile birlikte olmamız şart!

Sistemim Türkiye’yi dünya lideri yapar

“Benim sistemim dünyada uygulandı, sonuç aldı. Rusya örneği ortada. ABD benim tezimi uygulayan Rusya karşısında bir öteye bir geriye gidiyor ama bir şey yapamıyor. Ben Türkiye'de iktidar olsaydım, dünya bir öteye bir beriye gidecek lideri de Türkiye olacaktı” ” diyen Prof. Dr. Haydar Baş konuşmasında şu dikkat çekici ifadeleri kullandı: "Ben asgari ücretle ilgili 5 bin lira dediğimde diğer partiler bin 300, bin 500, 2 bin liraya kadar çıktılar. Ben de bunun üzerine ikaz ettim. Dedim ki, sakın bunların bu sözlerine kanmayın, bunların verecek parası yok, kaynakları yok. Çünkü kendi kaynaklarını yabancı ülkelere devrettiler. Çok sayıda ecnebi şirketi var. Bu şirketler bizim Anadolu'da çıkan bütün madenlerimize el koydular. Ben işleteceğim dediğimde ise bana 'Türkiye'de maden mi var?' diyorlar" 

İnsanı kazanmazsak Türkiye bölünür

Bursa’daki konuşmasında Güneydoğu’da yaşanan drama da dikkatleri çeken BTP Genel Başkanı, “Güneydoğu ciddi bir problem haline geldi. Bunu problem haline getiren kim? Devleti idare eden siyasiler” dedi. Prof. Dr. Haydar Baş sözlerini şöyle sürdürdü: “Ben gençlik yıllarından beri Güneydoğu'yu çok sık ziyaret ederim. Oradaki insanın evine gittiğin zaman seni oturtacak yer bulamıyor. Yemez, yedirir. Bu kadar misafirperverdirler. Diyarbakır medeniyetin merkezidir. Orada yüzlerce şehit sahabe var. Ergani'de Zülküf Aleyhisselamın makamını ziyaret ettik. Bir medeniyet ki peygamber kokusu almış, onun elinden tutmuş, onunla aynı sofraya oturmuş. Bu insanlar medeni değil öyle mi? Hz. Musa'nın çobanlık yaptığı yer Urfa'dır. Hz. İbrahim'in mekânı Urfa'dır. Buranın insanı tarih boyunca bir hak-batıl mücadelesi vermiş, peygamberlerle dost olmuş. Bu ülkeyi bu duruma şuursuz ve gayesiz, bir muhasebeden haberi olmayan insanlar getirdi. Güneydoğu insanını kazanmadıktan sonra Türkiye bölünür. Güneydoğu insanını kazanmadıktan sonra bu terör devam eder. Karanlık zifiri karanlığa hatta öyle bir karanlığa döner ki orada güneş yüzü göremezsin. Bana Güneydoğu'yu teslim etsinler 6 ayda kardeş olmaz isek namerdim. Bunların korktuğu bu! Terörü bitirmenin yolu birlikten, beraberlikten geçer. Var mısınız buna! Allah bir tek insanımızın gözyaşını akıtmasın.” 

banner42

Yorum Gönder

@name x