banner43

Hainler Ramazan dinlemedi

08 Haziran 2016 Çarşamba 05:02

Türkiye kelimenin tam anlamıyla kanlı bir savaşın içinde. Bir yanda terör örgütleri PKK ve IŞİD, öte yandan Batılı ülkelerin istihbarat servisleri haince Türkiye’yi hedef alıyor. Alçak saldırının son halkası İstanbul Vezneciler’de yaşandı. Çevik Kuvvet otobüsünü hedef alan bombalı araçla yapılan saldırıda 7’si polis, 4’ü sivil 11 kişi can verdi, 36 kişi de yaralandı

Hainler Ramazan dinlemedi
 YENİ MESAJ / İSTANBUL
Türkiye içine sokulduğu terör sarmalında kan kaybetmeye devam ediyor. Hainler mübarek Ramazan ayını bile kana buladı. İstanbul güne bombalı saldırı şokuyla başladı. Saldırı saat 08.40'da Vezneciler'de meydana geldi. Teröristlerin hedefi İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi'ne güvenliği sağmak için giden çevik kuvvet polisiydi. Patlama Çevik Kuvvet ekiplerinin nöbet değişimi sırasında yaşandı. Çevik Kuvvet otobüsünün Vezneciler metro istasyonun yanı başında Celal Ağa Konağı Oteli önünden geçtiği sırada teröristler bomba yüklü aracı patlattı. Büyük bir gürültüyle gerçekleşen patlama polisleri taşıyan otobüs hurdaya dönerken, çevredeki binalarda da büyük hasar oluştu. Saldırıda 2 yıldır mühürlü olduğu için kapalı olan Celal Ağa Konağı Oteli ağır hasar görürken, İstanbul Üniversitesi'nde finan sınavları iptal edildi. Otelin kapalı olması bilançonun daha da ağırlaşmasını önledi. Saldırının gerçekleştiği bölge güvenlik çemberine alınırken, Vezneciler istikametindeki metro ve otobüs seferleri iptal edildi. Patlama sonrası bölgeden silah sesleri yükseldi. Ancak bu seslerin saldırının ardından güvenliği sağlamak için havaya ateş açan polislerden geldiği anlaşıldı. 

Şehzadebaşı Camii de zarar gördü

Bombalı araçla gerçekleştirilen alçak saldırıda Mimar Sinan'ın çıraklık eseri Şehzadebaşı Camii de hasar gördü. Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1543-1548 yılları arasında yaptırılan caminin camları kırıldı, duvarlarında çatlaklar meydana geldi. Böylece 473 yıllık Şehzadebaşı Camii tarihinde ilk kez bir terör eylemi sonucu zarar görmüş oldu. Olay yerinin yakınında bulunan bir kız öğrenci yurdu da patlamadan etkilendi. Patlama nedeniyle savrulan parçalar yurdun camlarını kırıp odalara girdi, öğrenciler büyük tehlike atlattı.

Acı haberi Vali Şahin verdi

Türkiye saldırının boyutlarının büyüklüğünü ise İstanbul Valisi Vasip Şahin'in açıklamasıyla öğrendi. İstanbul Valisi Vasip Şahin, beraberindeki yetkililerle bölgeye gelerek, incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından olaya ilişkin açıklamalarda bulunan Şahin, "Vezneciler semtimizde yoldan geçen çevik kuvvet polisimizi taşıyan araçlara, bombalı araçla saldırı yapılmıştır. Bunun neticesinde 7 polis, 4 vatandaşımız hayatlarını kaybetmiştir. Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. 36 kişi de yaralanmıştır. Bunlardan şu anda durumu ağır olan 3 kişidir. Konuyla ilgili incelemelerimiz devam ediyor" dedi.

Teröre ağır bedel

7 Haziran 2015 seçimleri Türkiye için bir kırılma noktası oldu. AKP'nin tek başına iktidardan düştüğü genel seçimlerin ardından Türkiye daha önce hiç tanık olmadığı bir yoğun bir terör ortamına sokuldu. Bu süreçte AKP kanadından "ya başkanlık, ya kaos" açıklamaları gelirken, bir yandan çözüm süreci boyunca şehirlere silah ve bomba depoladığı ortaya çıkan terör örgütü PKK, diğer yandan da Ortadoğu'yu kan gölüne çeviren IŞİD terör örgütü harekete geçti.
İşte son 10 ayda yapılan bombalı saldırılar
20 Temmuz 2015 - Şanlıurfa Suruç: 34 ölü
10 Ekim 2015 - Ankara Gar Meydanı: 109 ölü 
15 Kasım 2015 - Gaziantep: 1 ölü
12 Ocak 2016 - İstanbul Sultanahmet: 11 ölü
17 Şubat 2016 - Ankara : 29 ölü
13 Mart 2016 - Ankara Kızılay: 38 ölü
19 Mart 2016 - İstanbul : 5 ölü 
28 Nisan 2016 - Bursa: 1 ölü 
1 Mayıs 2016 - Gaziantep : 4 ölü
7 Haziran - İstanbul: 11 ölü

Güneydoğu’da 532 şehit verdik

Güneydoğu'da dağdan şehre inen terör örgütü mahalleri hendek ve barikatlarla kapattı ve Türkiye'nin daha önce hiç tanık olmadığı sokak çatışmaları başladı. Bazı il merkezleri ve 19 farklı ilçede sokağa çıkma yasakları ilan edildi. Çatışmalı geçen 7 Haziran 2015-6 Haziran 2016 tarihleri arasında 337 asker, 182 polis ve 13 korucu olmak üzere 532 güvenlik görevlisi şehit oldu. 532 şehidin 114’ü Diyarbakır'da, 102'si Şırnak'ta, 101'i Mardin'de, ve 73 Hakkâri'de verildi. Verilen şehit sayısına ilçeler bazında bakıldığında 78 ile en büyük kayıp Mardin Nusaybin’de yaşandı. Nusaybin'i 71 şehit ile Diyarbakır Sur, 38 şehit ile Hakkari Yüksekova ve 33 şehit ile Şırnak merkez takip etti. En çok şehit veren il 52 ile Başkent Ankara oldu. Ankara'yı 33 ile adana, 21 ile Kahramanmaraş ve 18 ile de Hatay ve Konya takip etti. Bu süreçte yaşanan çatışmalarda 4 bin 571 terörist öldürüldü, 716 terörist de yakalandı.
Anahtar Kelimeler Hainler
banner42

Yorum Gönder

@name x