banner12

IŞİD yine saldırdı

29 Mayıs 2016 Pazar 02:19

Türkiye'yi hedef alan IŞİD roketleri bir türlü engellenemiyor. Cuma günü yine roketlerin hedef olan Kilis'in Elbeyli ilçesi saldırının şokunu üzerinden atamadan dün de Gaziantep Havaalanı IŞİD roketlerinin hedefi oldu. TSK'nın misillemeleri roketleri durdurmuyor. Hükümet ise umutlarını ABD'nin başını çektiği koalisyona bağlamış durumda.

IŞİD yine saldırdı
 HABER MERKEZİ
Türkiye, IŞİD terör örgütünün roketli saldırılarına maruz kalmaya devam ediyor. Yaklaşık 18 gündür roket saldırısı yaşamayan Kilis 27 Mayıs Cuma günü yeniden bir saldırıya uğradı. Suriye'de IŞİD kontrolündeki bölgeden atılan roketlerin hedefi olan Kilis'in Elbeyli ilçesinde 5 kişi hafif yaralandı. 18 Ocak'tan bu güne IŞİD saldırıları sonucunda Kilis'te 21 kişi öldü, 88 kişi ise yaralandı. Son 4 ay içerisinde Kilis, 80 ayrı saldırının hedefi oldu. Kilis'in hedef alınmasından bir gün sonra dün bu defa Gaziantep saldırıya uğradı. IŞİD'in hedef gözeterek attığı tahmin edilen 2 roket mermisi Gaziantep'in Oğuzeli ilçesinde, Gaziantep Havaalanı yakınlarında bulunan lojmanlarının yanına düştü. Mermilerden biri patlarken, diğeri patlamadı. Saldırıda şans eseri ölen ya da yaralanan olmadı. Lojmanlar saldırının ardından boşaltıldı. Saldırının ardından Gaziantep havaalanına giden bütün yollar jandarma ekipleri tarafından kapatıldı. Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya olay yerinde incelemelerde bulundu. 2006 yılında hizmete açılan İç ve Dış Hat Terminalleri yılda yaklaşık 2.4 milyon yolcuya hizmet veren Gaziantep Havalimanı yakınında yaşanan son saldırı sivil hava trafiğini tehdit ediyor. Bu saldırıların devam etmesi durumunda başta dış hatlar olmak üzere bu havalimanına uçan havayolu şirketlerinin uçuşlarını askıya alması gündeme gelebilir.

TSK misliyle karşılık veriyor ama...

IŞİD terör örgütünün saldırılarına Türk Silahlı Kuvvetleri misliyle karşılık veriyor. Ama TSK'nın gerçekleştirdiği bu karşı saldırılar bugüne kadar IŞİD saldırılarını önlemeye yetmedi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada 27 Mayıs'ta Suriye'den Kilis'in Elbeyli ilçesine ve sınırdaki iki karakola yönelik altı roket ve top atışı yapan IŞİD'e ait mevzilere, 233 Fırtına topu, 40 çok namlulu roket atar ve dört tank ile atış yapıldığı, bu hedeflere yönelik koalisyon uçakları ile 11 hava harekatı icra edildiği bildirildi. Atışlar ve hava harekatı sonucunda terör örgütü IŞİD mensubu 104 teröristin öldürüldüğü, örgütün karargah olarak kullandığı yedi binanın imha edildiği de duyuruldu. Dün gerçekleşen Gaziantep'e yönelik saldırıdan sonra Türk Silahlı Kuvvetleri'nden "Gaziantep'e roket atılan 4 IŞİD mevzii hedef tespit radarıyla tespit edilerek topçu ateşiyle imha edildi" şeklinde bie açıklama yapıldı.

IŞİD'ın sınırda kontrolü artıyor

Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemcisi adlı kuruluş, bu hafta IŞİD'in Türkiye sınırı yakınlarındaki 7 bölgeyi ele geçirdiğini açıklamıştı. Buna göre IŞİD, 27 Mayıs'ta Halep'in Türkiye sınırı yakınlarındaki Azez ilçesi civarındaki, Kefer Kelbeyn, Niyara, Berişa, Kuzey Cibrin, Kelcibrin'in yanı sıra iki köyü ele geçirdi. 
Anahtar Kelimeler IŞİD

İlgili Galeriler

banner55

Yorum Gönder

@name x