banner43

Atatürk’ü rahmetle anıyoruz

12 Kasım 2016 Cumartesi 00:15

Liderlik yeteneği, üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön veren, aziz vatanımızı düşman işgalinden kurtaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını rahmetle anıyoruz.

Atatürk’ü rahmetle anıyoruz
 İşgal altındaki tüm devletlere örnek teşkil eden bir kurtuluş mücadelesi veren ve Cumhuriyetimizin yegâne mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 78. yıl dönümünde, saygı ve sevgiyle anıyoruz.

Cumhuriyet’in ilanıyla Türk insanına dünyanın çoğu ülkesinde olmayan kendi kendini yönetme imkânının kapılarını açan Atatürk, üstün niteliklere sahip bir komutan ve emsalsiz bir lider, dahi bir devlet adamı, eşsiz bir kahraman, büyük bir fikir ve eylem adamıdır. Atatürk, liderlik yeteneği, üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön veren en büyük devlet adamıdır.

Atatürk’ün idealleri günümüzde hala sıcaklığını korumakta ve Türk gençliğinin belleğinde gençliğe verdiği önem yatmaktadır. Türk gençliği birinci vazifesinin bilinciyle Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa edecektir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Türk Milleti, “Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır; ama Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ideal ve hedeflerine Kurtuluş Savaşı ruh ve inancıyla bağlıdır ve dünya durdukça bu durum değişmeyecektir.

Büyük Önder’in ebediyete uğurlanışının 78. yıl dönümünü, milletçe canımızdan aziz bildiğimiz şanlı bayrağımız ve kutsal vatanımız ve Cumhuriyetimize her zamankinden daha çok sahip çıkarak andığımız Cumhuriyetimizin Kurucusu, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi; rahmet, saygı ve minnetle anıyoruz.

Haber Merkezi

banner42

Yorum Gönder

@name x