banner12

Hedef Büyük İsrail’i kurmak

28 Ağustos 2016 Pazar 00:38

Sınırımızda adım adım Büyük İsrail devleti kuruluyor. İsrail devletinin kamuflajı ise Kürt devleti. Bölge haritasındaki değişim bu projeyi net bir şekilde ortaya koyuyor.

Hedef Büyük İsrail’i kurmak

Suriye ve Irak’ın ilk ve son haritaları yan yana konduğunda Büyük İsrail oğrultusunda büyük bir mesafe alındığı ortaya çıkıyor. Türkiye-Suriye ilişkilerinin iyi olduğu dönemde harita '1 nolu' şeklindeydi.

O zaman sınır komşumuz Suriye devletiydi ve 911 kilometrelik devasa sınır hattında tek bir olay dahi yaşanmıyordu. Sonra ABD'nin Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) kapsamında bu bölgeye de el atıldı.

IŞİD'ten boşaltılan yerlere PYD yerleştirildi

Libya, Tunus ve Mısır'da Arap Baharı adı altında ABD adına faaliyet gösteren teröristler Suriye'ye kaydırıldı. Suriye'ye yapılan dış müdahale ile bölgedeki durum değişmeye başlandı. IŞİD, PYD ve diğer terör örgütlerinin sahaya sürülmesiyle bölge BOP'a uygun olarak yeniden dizayn edilmeye başlandı.

Bu kapsamda yerel halkın bir kısmı katledildi, bir kısmı da göçe zorlandı. Ağırlıklı olarak IŞİD tarafından boşaltılan yerlere akabinde PYD yerleştirildi. İlerleyen süreçte Türkiye-Suriye sınırı terör örgütlerinin hâkimiyetine geçti.

PYD oluşturduğu kantonlarını birleştirdi ve koridorun tamamlanmasının önündeki tek engel olarak Cerablus kaldı. Cerablus halkası da tamamlandığında koridor tamamlanmış olacak.

Hedefler BOP'ta gizli

Ortadoğu'daki kan ve gözyaşının temelinde ABD-İsrail ikilisinin hedeflerinin gizli olduğu BOP yer alıyor. BOP'un en temel hedefi ise bölgede İsrail'in Arz-ı  Mev'ud hayali kapsamında Büyük İsrail devletini kurmak. Projenin gerçekleşmesi için bölge ülkelerinin sınırlarının değiştirilmesi gerekiyor. Bu ülkeler arasında Türkiye de yer alıyor.

İlk Hedef bölgede tıpkı Irak'ın kuzeyinde olduğu gibi Suriye'nin kuzeyinden Akdeniz'e açılan bir Kürt bölgesi oluşturmak. Bir sonraki aşamada ise Suriye'nin kuzeyindeki bu yapı Irak'ın kuzeyindeki Barzani yönetimine bağlanmak isteniyor.

Dört parçalı Kürdistan projesi

Dört parçalı Kürdistan olarak tarif edilen proje kapsamında İran'ın batısından ve Türkiye'nin güneyinden de toprak koparılmak isteniyor. Türkiye, Suriye, Irak ve İran'dan koparılan parçaların birleştirilmesiyle de büyük İsrail devletinin kurulması planlanıyor.

Nihai planda ise Ortadoğu'da oluşturmak istedikleri tablo ise Arz-ı Mev'ud haritası olarak bilinen haritada yer alan yerlerde Büyük İsrail'i kurmak.

KAYNAK: YENİ MESAJ/ HABER-ANALİZ

banner56

Yorum Gönder

@name x