banner12

Prof. Dr. Haydar Baş sevenleri ile buluşuyor

22 Şubat 2019 Cuma 07:18

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, önemli bir buluşmaya daha imza atıyor. Sosyal medyadan büyük ilgi gören Prof. Baş, gelen yoğun istek üzerine bir kez daha sosyal medya yönlendiricileriyle bir araya geliyor

Prof. Dr. Haydar Baş sevenleri ile buluşuyor
 YENİ MESAJ / İSTANBUL

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş, bir kez daha 'sosyal medya fenomenleri' ile bir araya geliyor.

Geçen yıl 17 Aralık'ta yüksek takipçi sayısına sahip sosyal medya yönlendiricileri ile buluşan Prof. Dr. Baş'ın ikinci buluşması 24 Şubat Pazar günü Şişli'de Salon Figaro'da gerçekleşecek. Etkinlik öncesinde değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Haydar Baş, "Kaleme aldığımız Hoş Geldin Atatürk eseri ile gerçek Atatürk'ü anlatıyoruz, yazdığımız Milli Ekonomi Modeli ile kapitalizmin tarihe gömülmesini sağlıyoruz, ortaya koyduğumuz Ehl-i Beyt külliyatıyla Alevi-Sünni ayrışmasına son vermeye çalışıyoruz. Bu çabalarımızın halkın gönlünde büyük karşılık bulması bizi son derece memnun ediyor. Zaten Türkiye'nin de hem ekonomik, hem de sosyal açıdan farklı bir çıkış yolu da yoktur. Bu milleti Hacı Bektaşi Veli mayası ile sağ-sol, Alevi-Sünni, Kürt-Türk demeden bir çatı altında bir ve beraber yapacağız. Ülkemizin huzur içinde yaşaması için ötekileştirmeden yapılması gereken de budur" diye konuştu.

Gördüğümüz ilgi memnuniyet verici

İstanbul Florya'da 17 Aralık'ta düzenlenen ilk sosyal medya gecesi büyük bir katılıma sahne olmuştu. O buluşmayı değerlendiren Prof. Dr. Haydar Baş, şunları söyledi: "Her kesimden temsilcilerin yer aldığı, sağcısı, solcusu, muhafazakârıyla farklı bakış açısına sahip vatandaşların bizleri dikkatle dinlemesi, ortaya koyduğumuz çözüm yollarını ayakta alkışlamaları bizleri son derece memnun etmiştir. Ülkemizin sorunlarını herkes ifade ediyor, gerçek manada çözüm üreten bir başka kadro ise maalesef yok. İşte bu sebeple milletimiz kurtulmak istedikleri karanlıkta bizleri güneş misali görmektedir. Bu güneş sadece Türkiye'ye değil kapitalizmin pençesinde ezilen, sömürülen halklara da umut olmuştur. Milli Ekonomi Modeli'mizi parça parça hayata geçiren Rusya ve Çin nasıl dünya liderliğinde yarış veriyorsa, Türkiye de bu modeli uyguladığında hak ettiği noktaya gelecektir."

Sorunların çözümleri MEM'de

Türkiye'nin ekonomik açıdan köşeye sıkıştığını ifade eden Prof. Dr. Haydar Baş, şu değerlendirmeyi yaptı: "Kapitalist düzen derhal terk edilmelidir. Ülkemizin kapitalist düzenin en büyük aldatmacalarından olan 'hard currency' denilen krediler ile dövizle borçlanarak piyasalara para bulmaya uğraşmasına gerek yoktur. Yatırım ve üretim yerli, Milli Para ile ve öz kaynaklar ile sağlanabilir. Merkez Bankası'na para basma hakkını tekrar kazandırarak senyorajın devreye konmasıyla  Gayri Safi Milli Hâsıla'nın (GSMH) karşılığında paranın basılması, yani Milli Para düzenine geçilmesi; ithalat ve ihracatta sabit kur sisteminin uygulanmaya başlaması acilen hayata geçirilmesi gereken önlemlerdir. Bunların ayrıntıları bugün dünyanın üç büyük ekonomi tezinden biri olarak kabul edilen ve 4 milyar insanın yaşadığı BRICS ülkelerinde uygulanan Milli Ekonomi Modeli'nde (MEM) vardır."
banner56

Yorum Gönder

@name x