banner43

Şehitlerimize hüzünlü veda

12 Aralık 2016 Pazartesi 00:26

Beşiktaş'ta gerçekeştirilen terör saldırısında şehit düşen polisler için Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde tören düzenlendi.

Şehitlerimize hüzünlü veda
 Törene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. Bu arada terör saldırısının ardından şehit yakınları cenazelerini almak için Adli Tıp Kurumuna akın etti. Şehit aileleri gözyaşları içinde cenazelerini uzun süre bekledi.

Öte yandan, yoğun güvenlik önlemi alındığı görülen Adli Tıp Kurumu’nda milli yas ilan edilmesi nedeniyle Türk bayrakları yarıya indirildi. 

2 günlüğüne İstanbul’a gelmişti

Hain terör saldırısında 19 yaşındaki tıp öğrencisi Mustafa Berkay Akbaş da hayatını kaybetti. Başkent Üniversitesinde eğitim gören Akbaş’ın arkadaşlarıyla gezmek için 2 günlüğüne İstanbul’a geldiği öğrenildi. Akbaş’ın cenazesi Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemenin ardından babası Salim Akbaş tarafından teslim alındı. Öte yandan İstanbul Beşiktaş’ta cumartesi akşamı meydana gelen, 38 kişinin şehit olduğu, 155 kişinin yaralandığı bombalı saldırının ardından yaralılar çevredeki çeşitli hastanelere kaldırılmıştı. Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirilen çok sayıda yaralının tedavileri sürerken, yaralı yakınlarının haber aldıkları ilk andan itibaren acil servis önündeki umutlu bekleyişi de devam ediyor.
Anahtar Kelimeler Polis şehitlerimiz
banner42

Yorum Gönder

@name x