banner12

İcmal gençliği büyüyor

24 Kasım 2014 Pazartesi 06:40

Kurulduğu günden bugüne Türkiye genelinde çok sayıda şube ve temsilcilik açan İcmal Gençlik Derneği’nin temsilciliklerinde son halka Ankara Pursaklar oldu

İcmal gençliği büyüyor
 AYCAN SARIBAY / ANKARA
İcmal Gençlik Derneği Ankara Pursaklar’da temsilcilik açtı. Pursaklar Temsilciliğinin açılışına aynı zamanda dernek üyesi de olan Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi, BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan ve İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, Ankara Şube Başkanı Ahmet Burak Güven, dernek yönetim kurulu üyeleri ve çok sayıda davetli ve İcmal Gençlik üyeleri katıldı.
Açılış kurdelesini Besmele ile kesen Dr. Abdullah Terzi, hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Daha sonra İcmal Gençlik Derneği Pursaklar İlçe Temsilcisi Ünal Tunçay hoş geldiniz konuşması yaptı. Tunçay; “Bugün sizleri burada görmekten dolayı çok memnunuz. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Her yerde olduğu gibi Pursaklar’da da İcmal Gençliğine yoğun bir ihtiyaç söz konusudur. Biz de bütün gayretimizle gençliğimize sahip çıkarak onların, fikren, ilmen, manen yetişmeleri hususunda çaba sarf edeceğiz” dedi.
Ankara Şube Başkanı Ahmet Burak Güven de, yaptıkları çalışmaların artarak devam ettiğinin altını çizerek, Pursaklar ilçe temsilciliğinin açılmasının bunun bir göstergesi olduğunu dile getirdi. İcmal Gençlik Derneği Ankara Şube olarak her zaman ve her türlü konuda yardımcı olacakları sözünü verdi ve bu birliktelikle beraber hareket ederek İcmal Gençlik Derneği’ni daha da büyüteceklerine söyledi. Yönetim kurulu üyesi, Eğitimci Mesut Sözer ise İcmal Gençliğinin önemine vurgu yaptı. 

Gençliğin tarifi

İcmal Gençlik Derneği Genel Başkanı İbrahim Fatih Ekici, İcmal Gencini şöyle tarif etti: “Prof. Dr. Haydar Baş Bey yıllar önce tarihe altın harflerle geçecek bir Türk genci tarifi yapmış ve şöyle demişti; “fundamentalist değil dindar, şovenist değil milliyetçi, mandacı değil tam bağımsızlıktan yana, Ehl-i Beyt sevdalısı” işte bu tarif yine Sayın Baş’ın ifadesiyle Türkiye’nin yıkılmayan tek kalesi olan, Türkiye’nin geleceği İcmal Gençliğinin tarifidir. İşte bizler de bu mükemmel ifadeden hareketle kurmuş olduğumuz İcmal Gençlik Derneğimizin faaliyetlerini yurdumuzun dört bir köşesine ulaştırmak için çaba sarf ediyoruz. Çok sayıda şube ve temsilcilikle, Prof. Dr. Haydar Baş Hocamızdan aldığımız ilhamla beraber, Hak adına kendi yararına kazanılmış, maddeye esir olmayan, maddeyi esir alan, Hak adına madde hakimiyeti kuran bir gençlik yetiştirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.
BTP Genel Sekreteri Dr. Nuri Kaplan, “emrolunduğun gibi dosdoğru ol” ayetine vurgu yaptı. “İcmal Üniversitesinin öğrencileriyiz ve gelecek nesilleri de dini ve milli inançlarına bağlı yetiştirmek bizim vazifemizdir” diyerek davetlilere seslendi. 

İnsan gönüldür

Son olarak BTP Genel Başkan Yardımcısı Dr. Abdullah Terzi yaptığı konuşmasında İcmal Gençliğinin önemine ve Türkiye’nin geleceği olduğuna vurgu yaptı. Terzi şöyle konuştu: “Biz eğer bugün gençliğimizi, insanımızı kazanırsak ülkemizi de, dinimizi de, ekonomimizi de kazanırız. Prof. Dr. Haydar Baş Bey’in dediği gibi bizim için önce insan. Çünkü yine O’nun deyimiyle “insan gönüldür.” 
İcmal Gençlik Derneği bir yetişme yuvasıdır. Burada insan kötü alışkanlığı öğrenmez. Burada insan gönlü öğrenir, muhabbeti öğrenir. Başkanlarımıza da benden tavsiye olsun. Burada gençlerin karnını doyurun. Bu Hak dostlarının vasfıdır. Bu insanlar bizim insanımızdır, bizim kardeşlerimizdir. Biz onları hor görmeyeceğiz onu Allah aşkıyla seveceğiz. Prof. Dr. Haydar Baş’ın dediği gibi; “sever ve sevilirseniz davanıza ram edemeyeceğiniz insan yoktur.”

banner56

Yorum Gönder

@name x