banner12

Milletin vicdanını maske yaptılar

Milletin vicdanını maske yaptılar

Akın Aydın

Akın Aydın akinaydin@yenimesaj.com.tr
06 Kasım 2019, 23:20
 Hemen her gün çok hayati gündemlerin yaşandığı günlerden geçiyoruz. Bu gündemleri siyaset ve medyada hep aynı isimler değerlendiriyor, yorumluyor. 

Yerine göre birbirlerine en ağır ithamlarda bulunan bu isimler, bir konu üzerinde dara düştüklerinde, çıkış bulamadıklarında ortak bir kavramda buluşuyorlar; toplum vicdanı.

AKP'lisi de, CHP'lisi de, MHP'lisi de ve bunların sözcülüğünü üstlenen gazetecisi de, akademisyeni de, "bu karar, bu duruş, bu uygulama toplum vicdanını zedeledi, toplum vicdanını sızlattı" gibi cümleleri kuruyorlar.

Son üç yılın değişmeyen tartışma başlıkları; FETÖ, PKK-PYD, HDP ve HDP'li belediyeler ile Suriye meselesi.

Dediğim gibi ekranlarda tam bir çatışma ortamı var. Türkiye'yi ve yaşadığımız olayları bilmeyen bir kişiyi getirin; AKP'li konuşurken, 'yüzde yüz bu haklı' der. CHP'li konuşurken, 'bu da yüzde yüz haklı' der. HDP'li, MHP'li, SP'li vs. konuşurken, 'bunlar da haklı' der. Herkes haklı ise kim haksız, kim yanlış yolda kardeşim! 

Oysa hepsi el birliği ile Türkiye'yi bu noktaya getirdi. Şimdi parti başkanları, vekilleri, medya sözcüleri vs. karşılıklı tartışıyorlar. Daha doğrusu birbirlerini alt etme ve vatandaş nezdinde puan kazanma derdindeler.

Örneğin Bülent Arınç'ın açıklamaları ve bu açıklamalara verilen olumlu ve olumsuz tepkiler. Veya Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak'ın tahliye kararlarına yapılan yorumlar. Ya da Suriye bataklığı!

Hepsinin dün dediği ile bugün dediği birbirini tutmadığı, dün yaptığı ile bugün yaptığı birbirini inkâr ettiği için açık veriyorlar. 

Dünü inkâr edemedikleri için bugün verilen kararları, yapılan açıklamaları, 'toplum vicdanına aykırı, toplum vicdanı kabul etmiyor, toplum vicdanını zedeledi' gibi cümlelerle kendi vicdanlarını maskeliyorlar.

Sizin vicdanlarınız kör ölmüş, vicdanlarınız sağır olmuş arkadaşlar!

Eğer vicdanlarınız görüyor, duyuyor ve düşünebiliyor olsaydı, FETÖ bu milletin inancına darbeye başladığı gün ayağa kalkardınız. Ama kalkmadınız!

Sizleri (tüm partiler, cemaatler, medya kuruluşları ve sosyal toplum örgütleri) kaldırmak için Prof. Dr. Haydar Baş heyetler gönderdi. Milletin inancını zedelemek, yok etmek için başlatılan bu harekâtın milli ve manevi sonuçları tek tek anlatıldı.

Vicdanlarınızı kapattınız, kulaklarınızı tıkadınız. Yetmedi gözlerinizi kararttınız ve hala bu gerçeği bile bile inkâr ediyorsunuz.

Milletin vicdanından bahsedenlere sesleniyorum; Ülkenin devasa kurumları satılırken, madenlerimiz elden çıkarılırken milletin vicdanı hiç aklınıza geldi mi?

Sağcısı, solcusu, dincisi Habur'da sözde kardeşlik naraları atarken ağlayan vicdanların sesini neden duymadınız?

Valilere verilen operasyon yapmayın emri, askerimizin önünden el-kol sallayarak geçen teröristlerin, milletin vicdanında açtığı yaralara hiç baktınız mı?

ABD, terör örgütünü desteklediğini, Türkiye'yi değil terör örgütünü dost edindiğini bilmem kaçıncı kez açıkladı, askerimize sıkılan kurşunların, atılan bombaların sahibinin ABD olduğunu bizzat yetkililerimiz açıkladı. 

ABD, bizim dostumuz, müttefikimiz mi, sorusuna milletin vicdanı hangi cevabı veriyor, hiç merak ettiniz mi?

Kürecik'teki, İncirlik'teki ABD-NATO üstlerinin hala aktif olmasına toplum vicdanı ne diyor, hiç düşündünüz mü?

Hülasa hangi siyasi anlayıştan olursa olsun hepiniz kör vicdanlarınıza, milletin vicdanını maske yapmayı bırakın. 

Türkiye'nin gerçekleri ile önce kendiniz yüzleşin ki, kör olan vicdanlarınız belki görür, ayıkır…

Yorum Gönder

@name x