banner54

Papa ve Suud Kralı’na yas, Mursi’ye namaz

Papa ve Suud Kralı’na yas, Mursi’ye namaz

Akın Aydın

Akın Aydın akinaydin@yenimesaj.com.tr
20 Haziran 2019, 14:18
"Cüneyd Zapsu ile merhum Erol Olçok  Mısır'a gidip bir süre Mursi'nin seçilmesi için çalışmıştı. Mursi, "İhvan" (Müslüman Kardeşler) denilen hareketin önemli liderlerinden biriydi. 

Demokratik olmayan yollardan devrilmesine, hapishanede işkenceye maruz kalmasını asla onaylamadım. 

Ancak, İhvan'ı kuruluşundan bu yana bir İngiliz kurgusu ve oyunu olarak kabul edenlerdenim. Türkiye'nin tüm dokularına aykırı olan söz konusu harekete hiç sıcak bakmadım ve bakmamaya da devam edeceğim.

Mursi, ölümünün ardından "şehit" hatta "şehidimiz" ilan edildi, en üst düzeyde katılımlarla yurt genelinde gıyabi cenaze namazları kılındı. 

Şimdi çıkıp açıklanmalı; bu olay iç politika için mi yoksa dış politika için mi kullanılıyor? Yoksa her ikisi birden mi?" 

Bu satırların sahibi, Yeniçağ'dan Ahmet Takan.

Sayın Takan'ın dediği gibi seçilmiş bir kişiyi darbe ile koltuktan indirip, hapishanelerde işkenceye maruz bırakmak tabii ki insanlık dışıdır, kabul edilemez.

Aynı şekilde Mısır'da yaşanan gayrı demokratik ve insanlık dışı eylem ve olayların ülkemiz iç siyasetine hele hele İstanbul seçimlerine birkaç gün kala alet edilmesi de kabul edilemez.

* * *

İlle de merak edenler için birkaç şey sorayım;

Cüneyt Zapsu'yu hatırladınız mı?

AKP'nin kurucularından, Sayın Erdoğan'ın sırdaşı, danışmanıydı. CIA, MOSSAD ilişkileri her daim basında yer alan kişi. Hani, 'deliğe süpürme' hadisesindeki aktif kişi.

Mursi kim? Uzun biyografiye gerek yok. Eğitimini ABD'de almış aynı zamanda ABD vatandaşı olan bir kişi.

Mursi, iktidara nasıl geldi?

BOP kapsamında, 'Arap Baharı' adı verilen gösteriler sonrası yapılan seçimlerle. Peki, Arap Baharı kimin projesidir? 

Peki, ülkemizde siyasal İslamcıların her daim, 'Mısır'daki şer sistemini yıkıp, şeriat sistemini getirme gayretindeki örgüt' olarak kahramanlaştırdıkları İhvanı Müslim'in örgütünü kim kurdu?

Hadi o kadar araştırmadınız! Peki, İhvanı Müslim'in örgütü Suriye'de, kimin safında kime karşı savaşıyor, kimin kanını akıtıyordu?

Bir soru daha; Anadolu'yu işgal eden Haçlı devletlerine karşı bağımsızlık mücadelesi veren şanlı ecdadımız için "KÂFİR" fetvası veren Osmanlı'nın Şeyhülislamı Mustafa Sabri'nin bu örgütün üyesi olduğunu biliyor musunuz?

Peki, Sisi kimdir? ABD'nin uşağı. Amerika izin vermeden El Sisi darbe yapabilir miydi? Asla.

Yani Mısır'da yaşanan ve adı hepinizin malumu BOP olan İslam dünyasının yeniden dizayn edilme sürecinde Mısır'da önce büyük kaoslar devreye konuldu sonra seçimler yapıldı.  

Bu seçimlere Mısır halkının % 51'i katıldı ve Mursi halkın yarısının katılmadığı seçimlerden katılanların yarısının oyunu alarak iktidar oldu.

Ama ABD, Mursi'den istediği verimi alamadı. Haliyle Sisi'yi devreye koydu.

Hatırlayın o günleri! ABD darbeyi, Mısır'daki demokrasi inşası olarak yorumlamış ve darbe sonrası Mısır'a 8 milyar dolar para göndermişti.

2003 hatırlayın! Egemen Bağış ne demişti? "Irak'a ilk bomba düşer düşmez ABD, ülkemize 8,5 milyar dolar verecek."

* * *

Nihayetinde kimin, kime gıyabi veya fiili namaz kıldığı beni ilgilendirmiyor. Mursi'nin veya Suud Kralı'nın ya da Papa'nın ölümü, Türkiye'nin iç meselesi değildir.

Ama gel gör ki, çözümsüz olanlar ölümleri bile iç politikaya alet ediyor.

Hatırlayın! Papa ölmüş ve hükümet anında bayrakları yarıya indirtmişti. 

Bana ne Papa'nın ölmesinden. Öyle değil mi?

Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz El Suud öldü. AKP hükümeti anında 'milli yas' ilan etti.

Geçen hafta ne oldu, biliyor musunuz? O Suud'un bakanlarından Tamer El Sabhan, Suriye'de YPG/PKK işgalindeki bölgeleri ziyaret etti. Arap aşiretlerinin temsilcilerinden terör örgütüne destek vermelerini istedi.

Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur vesselam.


Kaynak:yenimesaj.com.tr

Yorum Gönder

@name x