banner54

Türk Firmasının Avrupa'daki Başarısı

26 Nisan 2013 Cuma 17:01

Almanya, "Kibarlı Panax" gıda takviyesinin damar tıkanıklığına karşı yardımcı bitkisel ürün olarak satılmasına onay verdi.

Türk Firmasının Avrupa'daki Başarısı
TÜRK FİRMASININ ALMANYA'DA ÖNEMLİ BAŞARISI

 Türk Halkı'nın son yıllarda büyük bir rağbet gösterdiği Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri'nin ürettiği bitkisel gıda takviyeleri, Avrupa'da da ilgi odağı oldu.

Son dönemde gıda takviyesi kullanım oranı yüzde 50'leri bulan Avrupa Birliği ülkelerinde, "Kibarlı Panax" isimli ürünün, damar tıkanıklığına karşı yardımcı ürün olarak satışına izin verildi.

Bu önemli gelişme, bitkisel gıda takviyelerini çok ciddi bir denetimden geçiren Almanya'da yaşandı.

Kibarlı Panax, Almanya'da gıda takviyelerinin bileşenlerini incelemek ve sağlık beyanına izin vermekle görevli Bilim Komisyonu tarafından "Damar tıkanıklığına karşı ve damar tıkanıklığının sebep olduğu risklere karşı yardımcı ürün" olarak onaylandı.

 ALMANYA:KİBARLI PANAX DAMAR TIKANIKLIĞINA KARŞI YARDIMCI ÜRÜN

 Bu onayın ardından Almanya Gıda ve Tarım Bakanlığı da, Panax'n OTC gıda takviyesi olarak üretilip satılmasına izin verdi.

Almanya Bilim Komisyonu bu onayı, yapılan deneyler ve testler sonucu verdi.

Türkiye'de Dr. Mustafa Eraslan ve Ecz. Mustafa Tekin tarafından formülize edilen, Türk Firması Kibarlı tarafından Almanya'da satışa sunulan bitkisel ürün etiketinde de "Ginseng kökünün etken olan maddesi ginsenosit, deneylerde damar tıkanıklıgına karşı etki gösteriyor. Ayrıca ginsenositin yaptığı bu etkiyi, çoban çökerten ve yulaf güçlendiriyor." yazısının yer almasına karar verildi.

Alman makamlarının etikete konmasına karar verdiği bir diğer ifade de şöyle;

"Özel tedavi amaclı diyet gıda takviyesi (tamamlayıcı dozajlı diyet) damar tıkanıklığına karşı ve sebeb olduğu riskler için… (kalp vs)"

 ERASLAN : DÜNYA ŞİFALI BİTKİLERE YÖNELİYOR

 Türkiye'nin en önemli gıda takviyesi üreticilerinden biri olan Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri'nin uluslarası düzeydeki bu başarısını, ürünleri fomülize eden Dr. Mustafa Eraslan değerlendirdi.

Şifalı bitkilerden yapılan ürünlere tüm dünyada ilginin giderek arttığına, Uzakdoğu'nun ardından özellikle ABD ve Avrupa ülkelerinde, tüketicilerin bu ürünleri kullanımının kimyasal içerikli ürünlerden çok daha fazla olduğuna dikkat çeken Dr. Eraslan, Türkiye'de ise bu sektörün önüne çıkarılan yasal engellerden yakındı.

Eraslan şöyle konuştu;

 DR. ERASLAN : DEVLET BİZİ DESTEKLEMELİ

 ''Ben Türkiye'de çok düşük olan bu oranın hızla yükselmesi gerektiğine inanıyorum. Yaklaşık 23 yıldır bu alanda çalışıyorum. Bu çalışmalarımın ülkeme ve milletime ciddi katkıları vardır. Önümüz açılsa çalışmalarımı hızla geliştiririm, hem halkımız, hem de Sağlık Bakanlığı bütçesi çok büyük fayda görür. Ancak, ülkemizde malesef yeni çalışma yapan, yeni şeyler geliştiren insanlar, desteklenmek bir tarafa bir çok problem ile karşılaşıyorlar. Kabul edelim ki batı ülkelerinde, yeni şeyleri araştırıp geliştiren insanlar bizzat devlet tarfından desteklenmektedir. Her türlü yeni gelişmenin Batı'dan geleceğini beklemek, Batı'dan gelmeyen yeni fikirleri safsata, Batı'dan gelen fikirleri bilimsel kabul etmek, hem bize yakışmıyor, hem de zarar veriyor. Ülkemde verdiğim mücadelenin onda birini batılı ülkelerde versem çalışmalarım şu an çok daha farklı yerlerde olurdu. Bugün beni kendi ülkesine çalışma yapmam için davet eden bazı batılı devlet adamları var. Ben  ülkemi seven ve ülkeme hizmet etmek isteyen bir insanım. Bu konuda devletin üzerine düşeni yapıp işin önünü açmaya yönelik gerekli yasal düzenlemeleri yapacağına da inanıyorum, inanmak istiyorum."

 
DR. ERASLAN:BİTKİSEL ÜRÜN KULLANIMI AVRUPA'DA % 50, TÜRKİYE'DE % 3

 Avrupa'da eczanelerin cirolarının % 40 - 60'ını bitkisel kökenli ürünler oluşturduğunu belirten Dr. Mustafa Eraslan; ''Aynı zamanda Avrupa'da bitkisel gıda takviyeleri, eczane dışında marketlerde ve "drugstore"  denilen sağlık ve SPA ürünleri merkezlerinde de yoğun şekilde satılmaktadır.  Yani Avrupa'da sağlık alanında kullanılan ürünlerin %50'sinden fazlası bitkisel ürünlerdir. Türkiye'de bu oran henüz %3'tür. Bu dünya ortalamasına göre çok düşük bir oran. Üstelik bu noktaya da son bir kaç yıl içinde gelinmiştir ve bunda bizim katkımız oldukça büyüktür.'' Ifadelerini kullandı.


KİBARLI:DOĞAL SAĞLIK ÜRÜNLERİMİZ YAKINDA TÜM AVRUPA'DA OLACAK

 Öte yandan Kibarlı Panax'ın bu başarısıyla ilgili olarak firma yönetiminden de bir açıklama geldi.

Kibarlı Doğal Sağlık Ürünleri Hukuk Başmüşaviri Avukat Lütfullah Önder; ''Türkiye'de önümüze sürekli yasal engellerin çıkması nedeniyle  firma yöneticilerimiz Avrupa pazarına da girmeye karar verdi. Almanya Gıda Tarım Bakanlığı, ürünlerimizin "OTC gıda takviyesi" olarak satışına izin verdi. Kibarlı ürünleri inşaallah yakın zamanda Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren bir çok  bitkisel ürün mağazasındaki yerini alacaktır. '' açıklamasında bulundu.

KİBARLI : SAHTE VE TAKLİT PANAX'A DİKKAT !

Almanya'nın damar tıkanıklığına karşı yardımcı ürün beyanıyla satılmasına izin verdiği ürünlerimize halkımızın gösterdiği rağbetin giderek artması üzerine, Türkiye'de bu ürünün çok sayıda taklit ve sahtesinin piyasaya sürüldüğüne de dikkat çeken Av. Lütfullah Önder, vatandaşlara kendi sağlığınız için bu konuda çok dikkatli olun çağrısında bulundu.

 
banner56

Yorum Gönder

@name x